100-letnia elektrownia rozpoczyna wydobywanie Bitcoinów

Elektrownia wodna, która rozpoczęła działalność w Stanach Zjednoczonych w 1897 roku, pełni teraz zupełnie inne funkcje. Według Albany Times, elektrownia zlokalizowana w rejonie Mechanicville w Nowym Jorku obecnie wydobywa Bitcoiny.

„Uważamy, że najstarsza działająca elektrownia na świecie może generować dodatkowe przychody”, powiedział Jim Besha, dyrektor generalny Albany Engineering, która jest właścicielem elektrowni.

Powiedział on również, że elektrownia zaczęła wydobywać Bitcoiny z planami zarobienia więcej pieniędzy niż ze sprzedaży energii elektrycznej w sieci krajowej.

Firma zarabia 3 centy za kilowatogodzinę ze sprzedaży energii w sieci krajowej. Basha twierdzi, że wydobywanie bitcoinów przynosi trzy razy więcej pieniędzy.

Podkreślając, że wydobycie jest obecnie w fazie eksperymentalnej, dyrektor generalny stwierdził, że sprzedał część wydobywanych monet ze względu na zmienność na rynku kryptowalut.

Jak wiecie, wydobywanie Bitcoinów to energochłonny proces, który wymaga dużej ilości wydajnego sprzętu. Jednak nie ma się czym martwić, gdy energia pochodzi ze źródeł odnawialnych.

Besha podkreśla również, że wydobycie Bitcoina przy użyciu energii odnawialnej jest najlepszą metodą do wykonania tej pracy.

Comments (No)

Leave a Reply

72 + = 74