25 tysięcy francuskich sklepów zaakceptuje kryptowalutę w 2020 roku

Według francuskiej publikacji Le Figaro, pomimo nieufności władz do pieniądza cyfrowego, do  2020 r. ponad 25 tysięcy francuskich punktów sprzedaży zacznie przyjmować płatności w  krypto-walucie za pośrednictwem aplikacji EasyWallet. W proces ten zaangażowanych będzie około 30 marek, takich jak Decathlon, Sephora, Maisons du Monde. Odpowiednie oświadczenie zostało złożone przez przedstawicieli firmy na marginesie wystawy Paris Retail Week.

Marki zdecydowały się wprowadzić kryptowalutę, aby ci, którzy mają odpowiednie oszczędności, mogli ją zapłacić – a to (według różnych szacunków) 3-6% Francuzów. Klienci będą mogli dokonywać płatności w bitcoinach (do tej pory tylko ta kryptowaluta będzie akceptowana, ale potem kolejna), platformy wymiany będą zaangażowane w przeliczanie ich na euro.

„Przyjęcie kryptowalut jest prawdziwym wyzwaniem dla marek i jesteśmy świadomi, że nasi klienci oczekują tego działania. Dzięki temu projektowi wysyłamy wiadomość do całej społeczności” – skomentował jeden przedstawiciel z grona znanych producentów.

Ponadto, zgodnie z komunikatem, jest to krok w kierunku dystrybutorów marek, które pozwolą im „stopniowo wejść w gospodarkę 3.0”.

computer keyboard

Należy zauważyć, że marki znalazły rozwiązanie w ramach obowiązujących przepisów dzięki inwestycjom w platformę kryptowalut.

Comments (No)

Leave a Reply

56 + = 59