forsagegif

30% Brazylijczyków chce inwestować w kryptowaluty

Kryptowaluty umacniają swoją pozycje w “świecie finansów”, zyskując coraz większą popularność. Są one nie tylko mechanizmem wykorzystywanym przez ludzi mających wiedzę techniczną, ale również są coraz częściej wykorzystywane jako narzędzia finansowe dla przeciętnych użytkowników. Jest to niezwykle ważne dla konsolidacji kryptowaluty jako rewolucyjnej alternatywy dla tradycyjnego systemu finansowego, ponieważ korzyści płynące z ich użycia stają się coraz bardziej widoczne dla ogółu społeczeństwa.

Badanie przeprowadzone przez firmę Avast wykazało, że około 30% Brazylijczyków jest zainteresowanych lub planuje zainwestować w kryptowaluty w najbliższej przyszłości. W Ankiecie brało udział w sumie 1900 osób, badanie zostało przeprowadzone zgodnie z pewnymi standardami statystycznymi – 84,36% ankietowanych przyznało, że zna kryptowaluty.

flagJest to kolejny niezwykle ważny fakt, ponieważ pozwala nam dojść do wniosku, że w heterogenicznym kraju, takim jak Brazylia, która jest jedną z wiodących “wschodzących” gospodarek na świecie, fakt, że prawie 90% jej ludności ma pewną wiedzę dotyczącą kryptowalut może ułatwić ich masową adopcję w najbliższej przyszłości.

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x