Abchazja ma duże plany związane z kryptwalutą

Abchazja planuje uruchomić własną krypto walutę, aby uniknąć potencjalnych sankcji i przyciągnąć międzynarodowe inwestycje – powiedział ministrem gospodarki terytorium, Adgurem Ardzinbą. To, czy faktyczny rząd Abchazji może to zrobić, jest niejasne, ale jeśli się powiedzie, pomysł może dać regionom separatystycznym w całej Eurazji przykład, jak zdywersyfikować opcje ich finansowego przetrwania. “Zaletą tego rynku (kryptowalut) jest to, że każdy obywatel na całym świecie może zainwestować w naszą gospodarkę, nie obawiając się sankcji czy innych niewygodnych ograniczeń nałożonych na nas przez społeczność międzynarodową”, powiedział Ardzinba w październikowym wywiadzie z oficjalną usługą Apsnypress.

Powód, dla którego jest blockchain; cyfrowa księga transakcji zaszyfrowanych, która stanowi podstawę Bitcoin, Ethereum i innych zaszyfrowanych jednostek wymiany lub kryptowalut. Nie jest wymagany żaden bank centralny. Dzięki połączeniu internetowemu i odpowiedniemu sprzętowi możesz w kilka minut wygenerować własną zaszyfrowaną walutę. To wzbudza obawy, że rządy lub międzynarodowe instytucje regulacyjne będą w stanie prześledzić przepływy walutowe. Jak powiedział kiedyś były prezydent USA Barack Obama, jeśli rząd nie może złamać kodu, który podtrzymuje kryptowalutę, “wszyscy chodzą ze szwajcarskim kontem bankowym w kieszeni”.
Prawdopodobnie jest to jeden z powodów, dla których inne wspierane przez Rosję separatystyczne regiony wykazały zainteresowanie również odkrywaniem blockchain. Tak zwana Doniecka Republika Ludowa na wschodzie Ukrainy zorganizowała w 2016 roku konferencję blockchain, aby zwiększyć zainteresowanie inwestorów, podczas gdy Naddniestrze podobno przykuło uwagę rosyjskiego biznesmena Igor Chaika, syna rosyjskiego prokuratora generalnego, Jurija Czajki. Rozmowa o przyszłej walucie Abchazji zbiega się również z debatą w Rosji, finansowym wsparciem Abchazji, na temat własnych krypto-wyborów. Po kilku przerzuceniach Moskwa wydaje się przygotowywać do kryptowaluty w stylu kremlowskim – wirtualnej waluty generowanej lub “wydobywanej” tylko przez Centralny Bank Rosji.

Szczegóły na temat tego, jaki stopień kontroli Abchazja będzie próbować wykonywać nad własną planowaną krypto walutą, nie istnieje. De facto ministerstwo gospodarki regionu, które według Ardzinby prowadzi badania nad kryptowalutami od marca, nie odpowiedziało na pytania z Tamada Tales.

Zarówno pod koniec 2017 r., Jak i na wiosnę 2018 r. Zostały określone jako możliwe daty uwolnienia monet Abchazów.

Blockchain Solutions Group, niedawno utworzona moskiewska firma konsultingowa, z entuzjazmem podłącza się do projektu.

Podczas październikowej konferencji kryptowalutowej w Moskwie, partner zarządzający Grupy, Jewgienij Galiuchmetow, ogłosił, że zostanie wydanych tylko 8600 monet abchaskich (ARC); liczba, która ma przybliżać obszar Abchazji w kilometrach kwadratowych, donosi Meduza. Abchazja przyznałaby trzyletni urlop podatkowy tym, którzy korzystają z tak zwanych ARC, twierdził Galiakmetow.

Rosyjscy inwestorzy już wcześniej próbowali tworzyć kopalnie kryptowaluty w Abchazji, ale najwyraźniej z mieszanym rezultatem. Podczas gdy stawki za elektryczność są stosunkowo tanie, niektórzy skarżyli się Meduzie na awarie zasilania i jakość energii elektrycznej. Kolejny o ochronie prawnej swoich inwestycji.

Trzeci martwił się, że będzie musiał stawić czoła karom, jeśli użyje swoich amerykańskich żetonów do wygenerowania krypto-waluty w Abchazji.

Jeśli przeszkody dla krypto-inwestorów nie zostaną przezwyciężone, skomentował jedną stronę, która śledzi inwestycje w Abchazie, “wszystkie życzenia i plany (dotyczące kryptowaluty Abkhaza) przywodzą na myśl organizację międzygalaktycznego turnieju szachowego.”

Ale Ardzinba, który ma nadzieję zobaczyć “inteligentne kontrakty” oparte na blokach w całych de facto rządach Abchazów, pozostaje pewny siebie.

Kryptowaluty to zjawisko, którego nie można powstrzymać, a Abchazja może czerpać korzyści z wczesnego wejścia w ten sektor. “Nie ma sensu wydawanie energii na blokowanie nowych technologii” – powiedział. Źródło: http://www.eurasianet.org/node/86336

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x