Antywirus Norton 360 otrzymał nową funkcję: wydobywanie kryptowaluty Ethereum

NortonLifelock dodał możliwość bezpośredniego wydobywania kryptowaluty Ethereum w swoim programie antywirusowym Norton 360. W ten sposób, firma postanowiła chronić użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem do wydobywania kryptowalut.

Nowa funkcja o nazwie Norton Crypto będzie zaproponowana użytkownikom Norton 360, którzy są członkami programu Norton Early Adopter (EAP). Jest to specjalny program wczesnego dostępu do nowej funkcjonalności – istnieje on od 3 czerwca 2021 r.

Po aktywacji Norton Crypto program antywirusowy użyje mocy karty graficznej (GPU) urządzenia do wydobywania Ethereum, wydobyte monety zostaną przeniesione do portfela w chmurze Norton. Nie jest jeszcze jasne jak zorganizowany jest sam proces: każde urządzenie wydobywa kryptowalutę niezależnie, czy może komputery są łączone w pule, co zwiększa szanse na otrzymanie nagrody w formie monet Ethereum.

Najprawdopodobniej używana jest opcja z pulami, ponieważ trudność samodzielnego wydobywania Ethereum jest bardzo wysoka, a prawdopodobieństwo wydobycia bloku jest niewielkie. Jeśli Norton sam zarządza pulą, wtedy firma może pobrać niewielką opłatę za wszystkie wydobyte Ethereum. Jest to powszechna praktyka wśród operatorów pul wydobywczych i sprawia, że ​​ta funkcja jest źródłem dodatkowych przychodów dla Firmy.

Wiele programów do wydobywania kryptowalut, zawierają wstawki malware i są niebezpieczne dla użytkowników. Według firmy Norton nowa funkcja pozwala użytkownikom kopać Ethereum bez jakiegokolwiek ryzyka.

Użytkownicy Norton 360, którzy włączyli taką funkcja mogą również napotkać niespodzianki, gdy przyjdzie czas na złożenie zeznań podatkowych.

Wszystko zależy od rezydencji podatkowej użytkownika oraz ustawodawstwo danego państwa. Na przykład w Stanach Zjednoczonych wydobywane kryptowaluty podlega opodatkowaniu i takie dochody muszą być wykazywane jako w zeznaniach podatkowych.

Comments (No)

Leave a Reply

− 2 = 3