Asus wypuści “crypto” płytę główną

Firma Asus zaprojektowała specjalną płytę główną do wydobycia kryptowalut. Nowa płyta główna – H370 Mining Master – umożliwia w łatwy sposób stworzenie prawdziwej “kopalni wydobywczej” – na pojedynczym chipie można podłączyć na raz 20 kart graficznych.

Na złączu PCIe możemy podłączyć tylko jedną kartę graficzną. Pozostałe akceleratory graficzne są połączone przez port USB 3.1. Według przedstawicieli firmy Asus, takie rozwiązanie uprości obsługę, zapewni mniej rozłączeń i sprawi, że diagnostyka będzie dokładniejsza. Każdy port jest oznaczony, a dzięki graficznemu interfejsowi funkcji State Detection użytkownicy mogą szybko sprawdzić stan połączenia.

Płyta główna H370 Mining Master zostanie zaprezentowana na wystawie komputerów i sprzętu elektronicznego Computex 2018 w Taipei, która odbędzie się w dniach od 5 do 9 czerwca. W USA i Kanadzie płyty główne zaczną być sprzedawane w III kwartale. Cena nowej płyty jeszcze nie została podana.

H370 Mining MasterZeszłego lata firma zaczęła produkować specjalne modele akceleratorów graficznych, niezoptymalizowanych do gier, ale do wirtualnych pieniędzy. „Crypto” MINING-P106-6G i MINING-RX470-4G działają do 36% szybciej niż GPU z serii GTX 1060. Źródło: hitech.vesti.ru

Zobacz cały artykuł

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x