Blockchain rozpoczęła szybką wymianę kryptowalut

Blockchain, jeden z największych “cyfrowych portfeli” na świecie, poinformowała we wtorek o uruchomieniu giełdy kryptowalutowej PIT, która będzie przeprowadzać transakcje inwestorów detalicznych i instytucjonalnych w ciągu mikrosekund.

Zespół specjalistów składający się z weteranów na nowojorskiej giełdzie, TD Ameritrade, Google, Goldman Sachs, UBS, Interactive Brokers i Revolut, stworzył PIT do przeprowadzania transakcji z dużą prędkością, czytamy w komunikacie firmy, która uważa, że ich system dopasowania “Mercury” jest szybszy, niż podobne systemy innych giełd kryptograficznych.
„Co dzieje się na tych giełdach, gdy gwałtownie wzrasta zmienność, systemy meczowe są przeciążone i po prostu zamykane, a ludzie nie mogą nawet handlować” – powiedziała Reuterowi Nicole Sherrod, szef działu produktów handlowych Blockhain.

„Nasi klienci mogą zawierać transakcje w ciągu mikrosekund, podczas gdy inne giełdy robią to w ciągu milisekund” – dodała.

Kryptowaluty ponownie znalazły się w centrum uwagi ze względu na gwałtowny wzrost notowań i wysoką zmienność w tym roku, na czele z bitcoin, który w 2019 r. wzrósł o prawie 160%. Po osiągnięciu 18-miesięcznego maksimum na poziomie 14 000 USD na koniec czerwca bitcoiny spadły o prawie 30% i osiągają wartość 9,528 USD.

Sharrod powiedziała, że klienci będą mogli otwierać konta w The PIT we wtorek, a 6 sierpnia giełda rozpocznie handel parą btc/usd.

bocks

Giełda jest dostępna dla użytkowników w ponad 200 krajach i rozpocznie się od 26 par handlowych i globalnej sieci bankowej, aby ułatwić transakcje depozytowe, wypłaty środków i transakcje fiat-to-crypto w dolarach amerykańskich, euro i funtach szterlingach. Początkowe aktywa to tokeny bitcoin, eter, lightcoin, tether i PAX.

Comments (No)

Leave a Reply

84 − = 82