Byłbyś bogaty, gdybyś kupił Bitcoiny za 1000 $ dolarów rok temu

Kilka lat temu Bitcoin często był powiązany z handlem narkotykami i mroczną siecią, wtedy trudno było sobie wyobrazić legalizację Bitcoina. A jednak jesteśmy tutaj, przy cenie Bitcoin, która wzrosła o ponad 900% w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Pierwsze użycie Bitcoin jako sposobu na kupowanie i sprzedawanie nielegalnych towarów przez czarny rynek to już przeszłość. Jedwabny Szlak był kiedyś cechą kryptowalutową. Teraz jest to po prostu buntownicza faza historii wzrostu Bitcoina.

Ostatnie zainteresowanie Bitcoinem ze strony inwestorów instytucjonalnych z pewnością nadało tej krypto walucie nowy „wizerunek”. Na początku tego roku największa na świecie giełda Chicago Mercantile Exchange, oświadczyła, że zaoferuje kontrakty terminowe na Bitcoin ze względu na popyt ze strony klientów. Inwestorzy Bitcoin uznali to za dobry znak. Wprowadzenie kontraktów futures teoretycznie zwiększyłoby liczbę inwestorów instytucjonalnych w świecie bitcoinów, zwiększając tym samym płynność i stabilność rynku. Tymczasem Nasdaq i Cantor Fitzgerald również planują własne giełdy kontrakcyjne bitcoin.

A co, jeśli inwestor wszedł na zakład Bitcoin, zanim CME zdecyduje się zaoferować kontrakty na bitcoin? Cóż, gdybyś zdecydował się wejść na giełdę Bitcoin i kupić Bitcoin za 100 $, rok temu byłoby to warte około 1382 USD, a ceny Bitcoin sięgałyby około 10 255 USD (wymiana Bitcoin, na przykład Coinbase, pozwalała użytkownikom kupować ułamek Bitcoin).

Dzięki 1000 USD, ten udział wzrósłby do 13 820 USD w ciągu 12 miesięcy. Zainwestuj koszt luksusowego pojazdu, około 75 000 $, a ten udział będzie wart dzisiaj około 1 miliona dolarów.

Nie bądź jednak zbyt podekscytowany. Popularność Bitcoin również zwróciła uwagę na Internal Revenue Service. Więc jeśli inwestorzy dokonają wypłaty swoich bitcoinów po trzymaniu ich przez rok, będą podlegać podatkowi od zysków kapitałowych, który zwykle wynosi około 15%. Więc jeśli inwestorzy zrealizują inwestycję Bitcoin, która początkowo była warta 100 USD, ale zyskała 13,820 USD rocznie, ich podatek mógłby wynosić około 1,923 USD. Ale krótkoterminowy inwestor Bitcoin, który wydał lub sprzedał bitcoin w ciągu roku od pierwszego zakupu, byłby opodatkowany według zwykłej stawki podatku dochodowego, która może wynosić nawet 39,6%. Podatki od zysków kapitałowych wynoszą maksymalnie 20%. Źródło: http://time.com/money/5042117/bitcoin-usd-price-worth-invest/

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of