Były szef Goldman Sachs zaintrygował świat nową kryptowalutą

W wywiadzie dla CNBC szef Narodowej Rady Gospodarczej prezydenta USA powiedział, że osobiście nie wierzy w przyszłość pierwszej kryptowaluty. W tym samym czasie, powiedział, że Stany Zjednoczone wkrótce będą miały własną kryptowalutę.

Ta cyfrowa waluta nie będzie “oparta na kosztach wydobycia i kosztach energii elektrycznej i innych podobnych rzeczach” – dodał Gary Cohn.

“Jest to bardziej zrozumiała waluta wirtualna, która najprawdopodobniej będzie używać technologii Blockchain, ale będzie to o wiele bardziej przejżyste, jak rozwiwa się ta kryptowaluta, jak ona działa i jak ludzie mogą z niej korzystać “- powiedział ekspert.

Przypomnijmy, 3 maja zostało ogłoszone, że Goldman Sachs zacznie handlować kontraktami futures na Bitcoin. Co ciekawe, przedstawiciele jednego z najbardziej konserwatywnych holdingów bankowych na świecie wyrazili sceptycyzm co do kryptowalut nie tylko raz, a nawet zalecili swoim klientom, by nie inwestowali w bitcoiny.

america financeKiedy nowa kryptowaluta zostanie uruchomiona ?, nadal nie jest to wiadome, ale kierownictwo firmy zgodziło się już na tę inicjatywę. Ponadto, Goldman Sachs “stworzy własną elastyczną wersję kontraktów terminowych, zwaną” nieobsługiwanym forwardem “, który zaoferuje swoim klientom”. Źródło: cryptofeed.ru

Zobacz cały artykuł

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of