Centralny Bank Korei bada możliwość emisji cyfrowej waluty

Bank Korei (BOK) planuje ogłosić swoje rekomendacje dotyczące kryptowaluty, w tym plan możliwej emisji waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC).

“Grupa zadaniowa analizuje możliwość emisji CBDC i tego, jak waluty cyfrowe mogą wpływać na sektor finansowy całego kraju od stycznia. Do końca czerwca ogłosimy nowe informacje na temat tych kwestii – powiedział w oświadczeniu przedstawiciel Banku Centralnego.

Dokument stwierdza, że ​​badanie dotyczące emisji waluty cyfrowej nadal znajduje się na “wczesnym etapie”, ponieważ trudno jest przewidzieć wszystkie konsekwencje takiego kroku. Dlatego BOK zauważył, że jest zbyt wcześnie, aby mówić o możliwej emisji CBDC, jednak Bank Centralny będzie w dalszym ciągu monitorował wydarzenia na poziomie globalnym.

Na tle rosnącej popularności kryptowalut w wielu krajach, pomysł wydania CBDC może być trafnym przedsięwięciem. Na przykład możliwość takiego kroku została podjęta w Chinach, Libanie, Wielkiej Brytanii, Izraelu i w Iranie, gdzie już opracowano eksperymentalną cyfrową walutę państwową.

Jednak nie wszyscy postrzegają to jako wyjątkową zaletę, eksperci z Banku Rozrachunków Międzynarodowych (BIS) uprzednio ostrzegali, że wprowadzenie CBDC spowoduje podstawowe problemy wykraczające daleko poza zakres systemów płatności. ” Podobna opinia została wyrażona przez jednego z liderów Centralnego Banku Szwajcarii, mówiąc, że wydanie CBDC “poniesie za sobą duże ryzyko w odniesieniu do stabilności finansowej.”

Przypomnijmy, że wcześniej BOK faktycznie wycofał się z regulacji rynku kryptowaluty w kraju. Jesienią zeszłego roku szef banku centralnego Lee Joo-yeol powiedział, że Bitcoin i inne cyfrowe waluty są towarem i nie są regulowane jako pieniądze. Źróło: anycoin.news

Zobacz cały artykuł

Comments (No)

Leave a Reply

+ 46 = 49