Chińczycy zaczęli masowo pozbywać się wideo kart

Boom w sprzedaży komputerowych akceleratorów wideo rozpoczął się na rynku wtórnym w Chinach. W ostatnich latach bardzo często wykorzystywano je nie zgodnie z ich przeznaczeniem, czyli do kopania kryptowalut.

Jak podają lokalne media, na rynek wyrzucane są hurtowe partie. Taki raport przedstawił HKEPC.

Publikacja pisze, że w sieci można znaleźć reklamy sprzedaży zarówno energooszczędnego AMD Radeona RX 470, jak i topowego Nvidia GeForce RTX 3090. I wszystkie sprzedawane są po obniżonej cenie. Sami górnicy tłumaczą to tym, że władze ChRL rozpoczęły walkę z rozprzestrzenianiem się kryptowalut. Ponadto ceny głównych kryptowalut ostatnio spadły.

Wideo karty używane na chińskich farmach wydobywczych kryptowaluty można już znaleźć na eBayu i innych platformach. Jednak, jak ostrzegają lokalne media, taki zakup wiąże się z ogromnym ryzykiem: karty wideo są wykorzystywane do granic swoich możliwości, co prowadzi do nieprzewidywalnego zużycia sprzętu. W ciągu zaledwie kilku miesięcy pracy na farmie karta wideo traci swój zasób dokładnie w takim stopniu, w jakim zwykły gracz zużyłby go przez cztery lata.

Comments (No)

Leave a Reply

9 + 1 =