Coinbase jest pierwszą firmą kryptowalutową, która otrzymała licencję od niemieckiego regulatora

Niemiecki Federalny Urząd ds. Rynku Finansowego (BaFin) przyznał Coinbase zezwolenie na handel i przechowywanie kryptowalut w kraju.

Jest to pierwsza licencja regulacyjna BaFin na działalność kryptowalutową w całej Europie. Tym samym w najbliższych tygodniach firma rozpocznie lokalną działalność w Niemczech dla nowych i dotychczasowych klientów.

Niemiecka spółka zależna Coinbase Germany GmbH otrzymała zezwolenie od BaFin (Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht). Uzyskana licencja jest częścią nowego systemu przechowywania kryptowalut wprowadzonego w Niemczech w styczniu 2020 roku.

Uzyskana licencja skutecznie kładzie podwaliny pod uruchomienie Coinbase Germany, w szczególności dla usług powierniczych świadczonych przez Coinbase Germany plus nadzorowanych i chronionych przez lokalnego regulatora.

Warto zauważyć, że w przeszłości Niemcy zezwalały już bankom na sprzedaż bitcoinów, ale bez firmy uprawnionej do pełnienia funkcji powiernika środków ze specjalną licencją BaFin rozpoczęcie takiej działalności zgodnie z prawem było praktycznie niemożliwe.

Comments (No)

Leave a Reply

4 + 2 =