Deweloperzy Dogecoin ogłaszają, że Altcoin przechodzi na staking

Deweloperzy Dogecoin współpracują ze współzałożycielem Ethereum, Vitalikiem Buterinem, w celu stworzenia unikalnego systemu nagród dla posiadaczy altcoinów i zaprzestania wydobywania.

Organizacja non-profit Dogecoin Foundation, która opracowuje token „memowy”, opublikowała zaktualizowaną mapę drogową projektu, w której ogłosiła przejście altcoina na staking (algorytm konsensusu Proof-of-Stake).

Deweloperzy ​​chcą stworzyć unikalny system obstawiania dla swojej społeczności, który umożliwiłby wszystkim posiadaczom altcoinów, nie tylko dużym, nagradzanie za utrzymanie w sieci.

Na początku września Buterin zaproponował przeniesienie Dogecoina do algorytmu konsensusu Proof-of-Stake (PoS), podczas gdy teraz altcoin działa na algorytmie Proof-of-Work (PoW). Główna różnica między PoS a PoW polega na tym, że górnicy, którzy generują moc obliczeniową, nie są potrzebni do utrzymania sieci PoS. Kondycję blockchainu zapewniają posiadacze cyfrowych monet i są za to nagradzani. Ten proces nazywa się obstawianiem.

W połowie sierpnia Buterin dołączył do zaktualizowanej rady doradczej Fundacji Dogecoin.

24 grudnia Dogecoin był notowany po 0,18 USD. Według CoinGecko w ciągu dnia cena altcoina wzrosła o prawie 4%, a jego kapitalizacja wzrosła do 24,5 miliarda dolarów. W ciągu miesiąca cena tokena „memów” spadła o 18%. W maju tego roku Dogecoin odnowił swój rekordowy poziom powyżej 0,73 USD. Od tego czasu jego cena spadła o 75%.

Comments (No)

Leave a Reply

61 + = 68