Dorsey ogłasza integrację Bitcoina na Twitterze

Płatne usługi na portalu społecznościowym będzie można kupić za kryptowalutę. CEO Twittera Jack Dorsey powiedział inwestorom, że Bitcoin powinien w przyszłości stać się „dużą częścią” sieci społecznościowej. Biznesmen widzi możliwość zintegrowania kryptowaluty zarówno z istniejącymi produktami i usługami firmy, jak i z nowymi płatnymi subskrypcjami Super Follows oraz systemem darowizn Tip Jar. Pisze o tym TechCrunch w nawiązaniu do kwartalnego raportu Twittera.

Dorsey od dawna jest zwolennikiem kryptowalut, które przypominają mu „wczesne dni Internetu”. Niedawno wraz z raperem Jay-Z założył fundusz kryptowalutowy bitcoin o wartości 23,6 miliona dolarów i ogłosił plany wprowadzenia swojej firmy Square na zdecentralizowany rynek usług finansowych za pomocą kryptowaluty.

Biznesmen twierdzi, że Bitcoin będzie jednym z trzech głównych kierunków rozwoju Twittera, obok sztucznej inteligencji i decentralizacji. Uważa również, że bitcoin jest „najlepszym kandydatem” do stania się „narodową walutą” Internetu.

„Uważam, że dla inwestorów Twittera jest bardzo ważne, abyśmy nadal śledzili te możliwości i odważniej inwestowali w nie” – powiedział Dorsey.

Przypomnijmy, że inny wielki fan kryptowalut miliarder Elona Muska przyznał niedawno, że nie tylko jego Tesla, ale także kosmiczna firma SpaceX posiada bitcoiny.

Comments (No)

Leave a Reply

5 + 4 =