Duża koreańska sieć sklepów akceptuje stablecoin

Jedna z największych sieci sklepów wielobranżowych w Korei Południowej, CU pozwoli swoim klientom spłacić za towary używając Stablecoin.

W tym celu firma skorzysta z usługi płatności mobilnych CHAI, opracowanej na podstawie platformy blockchain Terra. Towary oferowane klientom będą miały ceny prezentowane w postaci stablecoinów związanych z koreańską walutą. W tej chwili nie ogłoszono żadnej z innych kryptowalut.

„Z przyjemnością zapewniamy prostą usługę rozliczeniową operatorowi CU BGF Retail, obsługując 13 500 lokalizacji w całym kraju”, powiedział prezes Chai Corporation Chiang Jun. „Taka usługa przyniesie korzyści dla klientów na maksymalny poziom”.

Chai i Terra podpisały w czerwcu umowę o współpracy w celu opracowania płatności blockchain w sieci i realnym świecie. Terra otrzymała wsparcie inwestorów takich jak Binance, OKEx, Huobi, Polychain, Dunamu i Arrington XRP Capital.

terra

Wcześniej pojawiły się w sieci informacje o tym, że Korea Południowa będzie nadal ostrożnie podchodzić do kwestii regulacji kryptowaluty.

Comments (No)

Leave a Reply

22 − = 21