EBC wymienił główne zalety cyfrowego euro

Wprowadzenie cyfrowego euro ochroni strefę euro przed konkurującymi walutami, a także zwiększy prywatność obywateli, powiedział Fabio Panetta, członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego.

Wyjaśnił on, że EBC nie ma interesu handlowego w przechowywaniu lub wykorzystywaniu danych użytkowników, więc jeśli regulator zajmuje się płatnościami cyfrowymi, powinny one być jak najlepiej chronione. Panetta nie wykluczył, że potencjalnym zagrożeniem mogą być inni twórcy cyfrowych metod płatności.

“Jeśli ludzie chcą dokonywać płatności cyfrowych, a my nie dajemy im takiej możliwości, to zrobi to ktoś inny” – powiedział on Financial Times.

Wcześniej EBC przeprowadził badanie, które wykazało, że 40% użytkowników uważa wysoki poziom poufności za priorytet w płatnościach cyfrowych, a respondenci sugerowali również, aby cyfrowe euro było „analogiem” gotówki, aby można było dokonywać płatności bez połączenia z Internetem.

Teraz regulator zaczął już testować takie płatności offline, ale na razie dla kwot do 100 euro. Żadne dane nie są przesyłane poza portfele nadawcy i odbiorcy, a połączenie odbywa się przez bluetooth.

Comments (No)

Leave a Reply

12 − 5 =