Firma w Argentynie zainstaluje 4000 bankomatów krypto-gotówkowych

Duża firma finansowa Argentina Odyssey Group ogłosiła plan wprowadzenia na rynek 4000 terminali – bankomatów. W nowym kryptobanku zadeklarowano już dwukierunkowe wsparcie nie tylko dla bitcoinów, ale także dla krypto walut takich jak: Ethereum i Litecoin.

Na tę decyzję Grupa Odyssey zdecydowała się po ogłoszeniu zmian w obowiązujących przepisach Centralnego Banku Argentyny, dzięki czemu różne firmy są w stanie zainstalować nowe bankomaty na terenie kraju.

“To nie będą tylko banknoty. Te bankomaty mogą być używane przez ludzi do zakupu kart przedpłaconych, handlu elektronicznego, dokonywania transakcji w blockchainie, zajmowania się kryptowalutami i uzyskiwania mikrokredytów. Mamy wstępne umowy na instalację 4000 takich bankomatów, w ciągu dwóch lat planujemy zainstalować 5000 maszyn “- powiedział Sebastian Ponceliz, dyrektor generalny Odyssey Group.

W październiku ubiegłego roku, firma wprowadziła na rynek 200 bankomatów Bitcoin, których cechą było wsparcie kilku walut i możliwość ich konwersji na różne sposoby.

Nowe urządzenia umożliwią nie tylko wypłacanie gotówki z karty bankowej. Każdy bankomat ma funkcję elektronicznego portfela – bankomaty mogą “komunikować się” ze smartfonami w transakcjach z bitcoinami, Ethereum i Litecoin.

Wiadomo, że koszt jednego takiego bankomatu to 8500 dolarów. Jednak pracownicy Odyssey Group planują odzyskać koszty w ciągu zaledwie sześciu miesięcy ze względu na zyski z prowizji.

Kryptobanki stają się powszechnym zjawiskiem. W listopadzie zeszłego roku południowokoreański konglomerat przemysłowy Hyosung, który produkuje bankomaty, dodał możliwość kupowania bitcoinów na swoich urządzeniach. Źródło: cryptofeed.ru

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x