Giełda Binance uruchamia usługę, która pomoże zapłacić podatki od handlu kryptowalutami

Za pomocą nowego narzędzia użytkownicy platformy handlowej Binance będą mogli otrzymywać historię transakcji z więcej niż z jednego roku podatkowego oraz generować raporty dotyczące zysków i strat kapitałowych.

Binance, największa na świecie giełda kryptowalut (pod względem wolumenu obrotu), ogłosiła 28 lipca uruchomienie narzędzia, które pomoże użytkownikom płacić podatki podczas pracy z aktywami cyfrowymi. Za pomocą nowego narzędzia będzie można generować raporty zysków i strat kapitałowych na rynku, a także sprawdzać lokalne zobowiązania podatkowe i uzyskiwać historię transakcji z więcej niż jednego roku podatkowego.

26 lipca okazało się, że Binance zaczął ograniczać limit dźwigni dla nowych użytkowników do 20x podczas handlu kontraktami futures. Na Twitterze dyrektor generalny serwisu powiedział, że w ciągu dwóch tygodni limit dźwigni zostanie zmniejszony 5-krotnie dla wszystkich użytkowników.

Binance powiadomił również użytkowników, że pary z AUD (dolarem australijskim), EUR (euro) i GBP (funtem brytyjskim) staną się niedostępne dla handlu z depozytem zabezpieczającym od 8 października tego roku. 12 grudnia serwis automatycznie obliczy i anuluje wszystkie oczekujące zlecenia depozytowe w parach z AUD, EUR i GBP.

Comments (No)

Leave a Reply

− 1 = 3