Giełda kryptowalut Coinbase dodała Dogecoin do swojej platformy płatniczej

Giełda kryptowalut Coinbase dodała do swojej platformy płatniczej komiksową cyfrową monetę Dogecoin. Platforma Coinbase Commerce daje firmom możliwość przyjmowania płatności w kryptowalutach wraz z pieniędzmi fiducjarnymi.

“Teraz akceptujemy płatności komercyjne z użyciem Dogecoin (DOGE)!” – taki wpis pojawił się na oficjalnej stronie firmy w Twitterze.

Dogecoin to szósta kryptowaluta zintegrowana z platformą Coinbase Commerce, wraz z Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash, Litecoin i USDC stablecoin, zgodnie z postem na stronie giełdy kryptograficznej. Firma jest przekonana, że ​​zwiększy to popyt na płatności kryptograficzne z użyciem Dogecoin.

Platforma Coinbase Commerce obsługuje co najmniej osiem tysięcy punktów sprzedaży detalicznej na całym świecie, zgodnie z danymi opublikowanymi na stronie giełdy kryptograficznej.

Kryptowaluta Dogecoin, która została stworzona w 2013 roku jako żart, stała się popularna dopiero w tym roku. Na koniec stycznia cena monety wynosiła mniej niż 0,01 USD, a w maju cena wzrosła powyżej 0,51 USD, jak wynika z danych na CoinMarketCap. W ciągu ostatniego dnia, według CoinGecko, wartość aktywa wzrosła o 3,9%, a kapitalizacja przekroczyła 25 miliardów dolarów. Według tego wskaźnika DOGE zajmuje ósme miejsce na liście największych kryptowalut.

W kwietniu tego roku firma Coinbase pojawiła się na giełdzie NASDAQ, omijając pierwszą ofertę publiczną poprzez bezpośrednie notowanie.

W szczytowym momencie wartość akcji spółki osiągnęła 429,5 USD, 22 lipca cena kryptowalut na rynku pre-marketowym wynosiła 230,87 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

7 + 2 =