Giełda Papierów Wartościowych w Stuttgarcie rozpoczyna handel kryptowalutą

Giełda Papierów Wartościowych w Stuttgarcie otworzyła regulowaną platformę do natychmiastowego handlu aktywami cyfrowymi i planuje przyciągnąć inwestorów z całej Unii Europejskiej.

BSDEX jest już dostępny dla niemieckich inwestorów. Do tej pory zaproponowano tylko jedną parę do handlu, Bitcoin-Euro, ale do końca roku planują dodać wsparcie dla Ethereum, Litecoin i XRP, a w 2020 r. na tej liście znajdą się również tokeny. Podobnie jak inne platformy kryptograficzne, serwis będzie działać prawie przez całą dobę.

Nowa strona działa zgodnie z prawem niemieckim i współpracuje z SolarisBank, który odpowiada za przetwarzanie płatności i przechowywanie funduszy.

Według CEO firmy, Dirka Sturtza, rynek kryptowalut jest wart miliardy, a wszystkie nowe aktywa pojawią się na blockchain, dlatego celem BSDEX jest stworzenie dla nich europejskiej platformy handlowej.

giełda

To nie pierwszy projekt Grupy Boerse Stuttgart związany z rynkiem aktywów cyfrowych. Zimą grupa oficjalnie uruchomiła aplikację mobilną Bison do handlu kryptowalutami.

Comments (No)

Leave a Reply

+ 58 = 60