Inwestor z Wall Street: blockchain prowadzi do nowej rewolucji przemysłowej

Zarządca jednego z największych funduszy inwestycyjnych z Wall Street widzi ogromny potencjał blockchain i radzi inwestować w spółki, które ten lub inny sposób działają z blockchain.

Steve Chiavarone, zarządzający aktywami o wartości $ 364 miliardów dolarów w firmie inwestycyjnej Federated Investors, twierdzi, że blockchain jest jedną z kluczowych technologii, które doprowadzą do kolejnej rewolucji przemysłowej.

„To będzie jedna z pięciu kluczowych technologii – wraz z automatyką, robotyką, sztuczną inteligencją i Internetem – że które pociogną za sobą kolejną rewolucję przemysłową” – powiedział Chiavarone w rozmowie z CNBC.

Według niego, inwestorzy są zainteresowani przede wszystkim technologią blockchain, a nie kryptowalutami. „Wielu inwestorów na początku zafascynowało się Bitcoinem, ponieważ był to pierwszy sposób, aby zainwestować w blockchain”. Ekspert przypomniał również, że największe banki na świecie prowadzą badania i rozwój w sektorze usług blockchain.

„Duże banki inwestują w tą technologię. Bank of America chwalił w Davos na początku tego roku, że zainwestował więcej niż inni.”

Chiavarone wyjaśnił, że blockchain pozwala na zmniejszenie kosztów utrzymania biur, zmniejszenie personelu oraz poprawy efektywności łańcuchów dostaw. Steve Chiavarone twierdzi również, że inwestycje w spółki, które pracują w obszarze mocy obliczeniowej, lub planują wdrożyć w swoją pracę technologię Blockchain, należy uznać za inteligentną strategię inwestycyjną. Źródło: coinfox.ru

Zobacz cały artykuł

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of