JAK ZABEZPIECZYĆ PORTFEL KRYPTOWALUT: 16 PROSTYCH PORAD DLA POCZĄTKUJĄCYCH

Dosłownie miliony ludzi dołączyły ostatnio do świata kryptowalut. Na przykład Coinbase, jedna z największych giełd kryptowalut, dodała około 2 milionów nowych klientów w ciągu dwóch miesięcy. Blockchain.com, główny portfel elektroniczny, stwierdził, że baza klientów wzrosła o 1,8 miliona w tym samym okresie.

Większość z tych osób to osoby początkujące, niezainteresowane kwestiami bezpieczeństwa i ryzykiem, które otaczają złożoną, ale obecnie opłacalną dziedzinę kryptowaluty. To czyni je łatwym celem dla cyberprzestępców i złodziei.

Jednym z popularnych przestępstw popełnianych przez handlowców kryptowalut jest atak na telefon. Crooks monitoruje media społecznościowe w poszukiwaniu dyskusji na temat kryptowalut, w których ludzie publikują swoje e-maile i numery telefonów w celu szybkiego połączenia. Następnie hakerzy używają różnych technik inżynierii społecznej i udają ofiarę, dzwonią do operatora telefonicznego i oszukują przedstawiciela ds. Obsługi klienta w przeniesieniu numeru telefonu do kontrolowanego przez siebie telefonu. Gdy hakerzy przejmą kontrolę nad numerem telefonu, logują się do portfela lub konta wymiany ofiary, resetują hasło, a następnie wyłapują wszystkie środki z konta.

Numer telefonu nie jest jedynym słabym punktem zabezpieczeń. Hakerzy mogą również zdobyć Twój domowy komputer. Ataki phishingowe, schematy Ponzi i oprogramowanie ransomware są szeroko rozpowszechnionymi formami oszustw kryptowalutowych i kradzieży. Nic nie uczy osoby o bezpieczeństwie szybciej niż cyberprzestępcy włamują się na jego konto i uciekają z Bitcoinami wartymi 5000 $. Kiedy to się dzieje, ludzie zaczynają poważnie traktować swoje bezpieczeństwo.

Jaka jest najlepsza metoda zabezpieczenia zasobów kryptowalut przed hackami? Musimy przyznać, że nie ma idealnego podejścia do problemu. W erze cyfrowej dyski twarde, laptopy i telefony stają się nowymi skarbcami bankowymi. Doświadczenia w świecie rzeczywistym i zrozumienie, jak chronić pieniądze przed złodziejami, nie są wystarczające dla wirtualnych pieniędzy.

JAK ZABEZPIECZYĆ SWÓJ PORTFEL KRYPTO JAKO SZEF?

Poniższe wskazówki mogą służyć jako przewodnik bezpieczeństwa dla nowych miłośników kryptowalut:
Zabezpieczanie portfela oprogramowania jest podobne do ochrony danych na twoim komputerze. Trzeba być trochę bardziej paranoidalnym podczas przeglądania Internetu, klikając linki i załączniki wiadomości e-mail.
Użytkownicy mobilni mogą korzystać z uwierzytelniania Google z pojedynczym adresem IP na białej liście, którym powinien być VPN, aby uzyskać dostęp do giełdy online.
Ważne jest, aby wybrać giełdę, która jest nie tylko elastyczna i łatwa w użyciu, ale również godna zaufania i bezpieczna. Staraj się śledzić wiadomości. Jeśli liderzy przemysłu wycofają się z projektu, powinien to być niepokojący sygnał. Powtarzające się problemy techniczne i dziwne zasady stanowią dodatkowe punkty budzące niepokój. Problemy z wypłacaniem bitcoinów zawsze będą również oznaczać czerwoną flagę.
Utwórz kopie zapasowe. Przechowywana w bezpiecznym miejscu kopia zapasowa portfela z mechanizmem kryptowalut może uchronić Cię przed awariami sprzętu i wieloma przypadkami ludzi. Pozwoli również na przywrócenie portfela na wypadek kradzieży komputera lub telefonu.
Zaszyfrowanie portfela lub urządzenia do otwierania umożliwia utworzenie hasła dla osób próbujących wykupić dowolne pieniądze.
Chociaż hasła i szyfrowanie mogą chronić przed złodziejami, nie są w stanie powstrzymać rejestratorów kluczy ani innego złośliwego oprogramowania. Ważne jest zainstalowanie i utrzymywanie aktualnych rozwiązań antywirusowych i zabezpieczających przed złośliwym oprogramowaniem. Wiele z nich jest darmowych.
Zanim utworzysz konto na dowolnej giełdzie, skonfiguruj nową skrzynkę e-mail, z której będziesz korzystać dla tego konkretnego konta wymiany.
Pamiętaj o wybraniu bardzo trudnego i długiego hasła, najlepiej hasła. Zapisz to na papierze i przechowuj tę kartkę w tajnym miejscu.

Włącz autoryzację dwuczynnikową nie tylko do logowania, ale także do wszelkich procedur transakcyjnych.
W mediach społecznościowych lub na forach nie wspominaj o wymianie kryptowalut ani portfelu, którego używasz.
Skontaktuj się z operatorem telefonicznym i zamów wszystkie możliwe poziomy bezpieczeństwa, jakie mogą zaoferować. Dodaj hasła, tajne pytania, pinezki itp. Dodatkowo włącz opcję “nie portuj” dla każdej nowej karty SIM.

Giełdy i portfele internetowe twierdzą, że traktują bezpieczeństwo bardzo poważnie i wdrażają wszystkie niezbędne technologie ochrony, aby zapobiec naruszeniom i nieautoryzowanym transakcjom. Nie ufaj tym słowom. Takie firmy nie są bankami; często nie mają tego samego poziomu bezpieczeństwa. Nawet banki często są rabowane.

Nie przechowuj wszystkich Bitcoinów w jednym portfelu ani nie wymieniaj. Zróżnicuj swoje ryzyko. Niezwykle trudno jest ukraść pieniądze z kilku portfeli jednocześnie, szczególnie gdy dla każdego z nich ustawiono różne konta e-mail i hasła.
Rozważ przechowywanie dużych kwot kryptowalut w zimnych portfelach poza internetem. Zimny portfel to technologia utrzymywania bitcoinów w trybie offline na dyskach twardych lub nawet na papierze. Hakerzy nie będą mogli dotrzeć do Twoich funduszy. Wręcz przeciwnie, gorący portfel jest połączony z Internetem. Powinien być używany do codziennych transakcji i jest jak rachunek czekowy, podczas gdy zimny portfel może reprezentować twoje konto oszczędnościowe.

Rozważ analizę zdecentralizowanych wymian. Różnica między zdecentralizowanymi i scentralizowanymi wymianami jest taka, że zdecentralizowana wymiana nie przechowuje twoich funduszy. Nikt nie może uzyskać dostępu do twoich pieniędzy z wyjątkiem Ciebie.
Powiedz swoim rówieśnikom, a zwłaszcza bliskim przyjaciołom i krewnym, aby przyjęli tę samą postawę i nastawienie. Ekosystemy, w których wszyscy uczestnicy poważnie traktują bezpieczeństwo, są mniej atrakcyjne dla cyberprzestępców.

Staraj się zawsze pomagać początkującym kupować i sprzedawać z zabezpieczeniami. To terytorium jest nowe i powinniśmy pomagać ludziom, którzy próbują znaleźć drogę. Na szczęście nie musisz być specjalistą od kryptografii, aby wykonać pierwsze kroki bezpieczeństwa, które pozwolą Ci uniknąć większości problemów. Źródło: http://bitcoinist.com/secure-cryptocurrency-wallet-16-simple-tips-beginners/

Subscribe
Notify of
guest
1 Comment
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dalanin
Dalanin
1 year ago

Ze wszystkich portfeli postanowiłem wybrać eo.finance. Podczas pracy nie było problemów, wszystko działa idealnie.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x