Kapitalizacja Ethereum przewyższy kapitalizację Bitcoin

Bank inwestycyjny Goldman Sachs zauważył, że altcoin ETH pod względem kapitalizacji ma największy potencjał do wykorzystania dzięki technologii inteligentnych kontraktów

Analitycy z banku inwestycyjnego Goldman Sachs przewidują, że Ethereum stanie się dominującym altcoinem i wyprzedzi Bitcoin pod względem kapitalizacji rynkowej. Specjaliści w Banku są przekonanu, że w tej chwili altcoin ma największy potencjał do wykorzystania, ponieważ blockchain Ethereum jest uważany za najpopularniejszą platformę do tworzenia inteligentnych kontraktów.

Według stanu na dzień 7 lipca kapitalizacja bitcoina, według CoinGecko, wynosi 653 miliardy dolarów. Kapitalizacja rynkowa Ethereum przekracza 278 miliardów dolarów.

Analitycy uważają również, że ani Ethereum, ani Bitcoin nie będą w stanie prześcignąć złota w najbliższej przyszłości, ponieważ wysoka zmienność sprawi, że kryptowaluty nie staną się bezpiecznym aktywem.

„Złoto konkuruje z kryptowalutami tak samo, jak konkuruje z innymi ryzykownymi aktywami, takimi jak akcje i towary cykliczne. Postrzegamy złoto jako defensywne zabezpieczenie inflacji, a kryptowalutę jako zabezpieczenie przed ryzykiem inflacji ”- wyjaśnił Goldman Sachs.

Już w czerwcu analitycy Bloomberg przekonywali, że Ethereum przewyższy Bitcoina pod względem kapitalizacji rynkowej.

Comments (No)

Leave a Reply

+ 1 = 7