Ludowy Bank Chin wprowadza Juana cyfrowego

Pekin chce internacjonalizacji swojej waluty, taka internacjonalizacja pomoże omijać system bankowy Zachodu. CNBC poinformował, że Ludowy Bank Chin (PBOC) jest bliski uruchomienia cyfrowego renminbi, zaprojektowanego w celu „ochrony” suwerenności walutowej Chin.

Mu Changchun, zastępca dyrektora działu płatności PBOC, twierdzi, że nowa waluta cyfrowa jest podobna do waluty Libra zaproponowanej przez Facebooka. Pekin zapewnia, że ​​nowa kryptowaluta będzie równie bezpieczna jak banknoty emitowane przez bank centralny Chin. W  szczególności kryptowaluty będzie można używać na platformie WeChat (będącej własnością Tencent) używanie nowej waluty będzie dostępne nawet bez połączenia z Internetem.

Według Jeremy’ego Allera, dyrektora generalnego Circle, cyfrowy renminbi stanie się „mechanizmem, za pomocą którego chińską walutę będzie można wykorzystywać w codziennych operacjach na całym świecie”.

„Ostatecznie Chiny stworzą podstawę do internacjonalizacji renminbi … Proponowana cyfrowa waluta Pekinu zostanie wykorzystana do ominięcia zachodniego systemu bankowego, SWIFT i innych instytucji” – powiedział Aller.

SWIFT – Jest to belgijskie stowarzyszenie ogólnoświatowej międzybankowej telekomunikacji finansowej, które umożliwia instytucjom finansowym wysyłanie i odbieranie informacji o płatnościach transgranicznych.

Circle Director jest przekonany, że waluta cyfrowa będzie miała charakter strategiczny – „pozwoli władzom łatwiej monitorować podaż pieniądza na rynku, a także zwalczać korupcję i pranie pieniędzy”.

miasto

MFW powiedział, że udział dolara amerykańskiego, który jest obecnie „walutą rezerwową” na świecie, stanowi 58% wszystkich światowych rezerw walutowych. Tylko około 40% światowych długów jest denominowanych w walucie amerykańskiej.

Comments (No)

Leave a Reply

60 + = 66