Ministerstwo Informatyzacji Chin opublikuje ranking kryptowalut

Ministerstwo Przemysłu i Informatyzacji Chin przeprowadzi ocenę rankingową projektów blockchain. Taka notatka jest zawarta w raporcie Centrum rozwoju Chin branży IT (CIID) – jednostka Biura Badań, która jest odpowiedzialna za doradzanie w opracowywaniu polityki w dziedzinie technologii.

W pierwszej parti projektów, które zostaną ocenione, pojawi się 28 wirtualnych walut i tokenów, w tym Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, NEO, Ripple, Verge, NEO i Stratis.

Ocena zostanie opublikowana wkrótce i tylko na oficjalnej stronie CIID. O tym jakie kryteria zostaną wykorzystane do oceny tych projektów, nie ma żadnej wzmianki w komunikacie Centrum CIID.

Wcześniej, w tym tygodniu okazało się, że krajowe standardy w zakresie Blockchain w Chinach będą gotowe do końca 2019 roku. Obejmą zagadnienia takie jak podstawy technologii, aplikacje biznesowe i bezpieczeństwo.

Pomimo negatywnego stosunku do kryptowalut władze chińskie uważają rozwój technologii blockchain za jeden z głównych priorytetów i zachęcają do inwestowania w tym obszarze.

W ubiegłym miesiącu władze chińskiego miasta Hangzhou oświadczyły, że zainwestują 10 miliardów juanów (około 1,6 miliarda dolarów) w specjalny fundusz, który sfinansuje projekty Blockchain. Źródło: anycoin.news

Zobacz cały artykuł

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of