Niemiecki bank będzie świadczył usługi dla firm kryptograficznych w UE

Według portalu CCN firmy zajmujące technologią krypto będą mogły otwierać “konta blockchain” z użyciem fiat waluty.

Wypełnianie luk rynkowych
Nowa usługa została wprowadzona zaraz po pojawieniu się na rynku firmy SolarisBank Blockchain, która ma na celu zapewnienie regulacyjnego i technologicznego pomostu między branżą technologiczną i sferą bankowości.

Został także przedstawiony kolejny produkt SolarisBank – “automatyczne zaufane konto”, które jest w zasadzie zapisem na rachunku powierniczym na podstawie kryptowalut. Rachunek firmowy ułatwi kupowanie i sprzedaż walut gotówkowych na globalnych giełdach lub giełdach lokalnych.

Już teraz Solaris Bank współpracuje z VPE Bank, aby umożliwić handel kryptowalutami na poziomie instytucjonalnym.

Nowe wartości
Według szefa technologicznego SolarisBank, Peter Grosskopfa, zwiększy to bezpieczeństwo i wygodę, zwłaszcza gdy są one związane z “elektronicznymi portfelami” i rynkiem.

“Następnym logicznym krokiem jest połączenie rozwiązania do cyfrowej bankowości i kart debetowych z wymianą i portfelami. Rachunki te znacząco zmniejszą ryzyko i uczynią handel oraz posiadanie kryptowaluty nie tylko wygodnym, ale także bezpiecznym” – pisał w poście Grosskopf.

Tradycyjne finanse odpowiadają przyszłości
citySolarisBank nie jest pierwszą instytucją finansową w Europie oferującą konta korporacyjne dla firm kryptowalutowych. Bank of Liechtenstein prowadzi od pewnego czasu interesy z firmami z branży kryptograficznej. W ostatnim miesiącu Hypothekarbank Lenzburg jako pierwszy szwajcarski bank zaoferwał rachunki dla firm związanych z sektorem krypto. Źródło: cnn.com

Zobacz cały artykuł

Comments (No)

Leave a Reply

− 1 = 1