Opłaty za broń w grach NFT sprawią, że stanie się ona prawdziwym środkiem finansowym

Przekształcenie przedmiotów w grze w tokeny NFT otwiera szerokie pole do alternatywnej monetyzacji gier. Zakupy sprzętu w grze za prawdziwe pieniądze nie są niczym nowym, ale NFT może znacznie rozszerzyć tę praktykę.

Stworzony lub zdobyty Wielki Miecz Przerażającej Klątwy — możesz przekształcić go w zasób cyfrowy i sprzedać, a kupujący będzie wiedział, że blockchain dowodzi oryginalności i własności. Co więcej, sprzęt NFT może być używany również poza oryginalną grą.

Firmy zajmujące się grami, już eksperymentują w tym obszarze. „Robimy to, ponieważ może to być przyszłość gier”, powiedział wiceprezes firmy Zynga, a firma Ubisoft oddała w tym miesiącu za darmo ponad 2000 przedmiotów NFT w grze Tom Clancy’s Ghost Recon Breakpoint.

Jednak wielu starszych graczy sprzeciwia się temu. Uważają, że NFT to po prostu kolejna wyciskarka pieniędzy. Kto będzie miał rację, pokaże przyszłość. Warto jednak wziąć pod uwagę, że w 2021 roku ponad 75% ze 180 miliardów dolarów wydanych przez graczy trafiło na zakupy wirtualnych przedmiotów w grze.

Comments (No)

Leave a Reply

+ 56 = 64