Paragwaj legalizuje krypto walutę Bitcoin w lipcu

Kierując się wzorem Salwadoru osoby prywatne i urzędnicy państwowi przygotowują się do legalizacji Bitcoina jako środka płatniczego.

Tym razem legalizacja Bitcoina będzie miała miejsce w Paragwaju. Rzecznik urzędu Carlitos Antonio Rejala Helman zapowiada termin: projekt ustawy o legalizacji płatności używając Bitcoina zostanie przyjęty w lipcu. Przypomnijmy, wcześniej urzędnicy sugerowali współpracę z PayPal w promocji kryptowaluty.

O tym, że wszystko jest gotowe do adopcji świadczy również wiadomość od Grupo Cinco – czołowego operatora usług rozrywkowych w kraju, firma ogłosiła gotowość do przyjęcia waluty cyfrowej. Oznacza to, że płatności w BTC, ETH i innych wirtualnych monetach staną się dostępne dla odwiedzających liczne kluby i restauracje.

Rehala zauważa: głównym sojusznikiem kryptolobbystów są młodzi ludzie, którzy mają inny sposób myślenia i są gotowi na radykalne zmiany.

Przypomnijmy, że zrównanie bitcoina z walutą rządową w Salwadorze wywołało reakcję łańcuchową na całym świecie. Wiele krajów potwierdziło opracowanie podstaw do pełnej legalizacji waluty cyfrowej.

Comments (No)

Leave a Reply

39 − = 31