PayPal zdecydował się uruchomić własny portfel kryptograficzny

Firma płatnicza PayPal ogłosiła uruchomienie super finansowej aplikacji, która będzie zawierać między innymi portfel kryptowalut. Na początku będą mogli z niego korzystać tylko mieszkańcy USA. Nie wiadomo jeszcze o planach wejścia tego projektu na inne rynki. Klienci PayPal w USA mogą teraz kupować kryptowaluty o wartości do 100,000 USD miesięcznie.

O zakończeniu prac nad portfelem kryptowalutowym poinformował CEO PayPal Dan Shulman na konferencji z inwestorami po wynikach II kwartału 2021 roku. Według niego, w najbliższych miesiącach nowość pojawi się w planowanej super aplikacji firmy.

PayPal ogłosił plany stworzenia własnej super aplikacji finansowej w lutym. Oprócz przechowywania i wymiany kryptowalut będzie ona wspierać różne narzędzia do pracy z wysokodochodowymi rachunkami oszczędnościowymi, usługami inwestycyjnymi i innymi usługami. Jak wyjaśnił Shulman, użytkownicy portfela otrzymają szereg dodatkowych funkcji, na przykład będą mogli wymieniać wiadomości.

Klienci PayPal z USA otrzymali możliwość płacenia kryptowalutą już w marcu 2021 roku. W tym przypadku cyfrowe monety są zamieniane na pieniądze fiducjarne w momencie płatności. Od maja PayPal umożliwia wypłatę kryptowaluty do portfeli stron trzecich.

W czerwcu PayPal podniósł tygodniowy limit zakupów kryptowalut dla niektórych klientów z USA. Wcześniej użytkownicy mogli kupować zasoby cyfrowe za maksymalnie 20,000 USD tygodniowo, ale teraz kwota ta została zwiększona do 100,000 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

67 − = 61