Piłkarze są zainteresowani technologią blockchain i kryptowalutami

Legenda światowego futbolu, brazylijski piłkarz Ronaldinho ogłosił wydanie kryptowaluty SoccerCoin. Piłkarskie “tokeny” będą wykorzystane dla rozwoju globalnego projektu blockchain World Soccer Coin – nowa firma będzie budować stadiony piłkarskie, stworzy akademię piłkarską i będzie wyszukiwać utalentowanych graczy z całego świata.

Pierwsze dwa stadiony powstaną w Azji pod koniec tego roku, założyciele projektu zamierzają w okresie trzech uruchomić 300 stadionów w różnych krajach, także w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Główną ideą World Soccer Coin ma być “połączenie” świata rzeczywistego z cyfrowym, wszystkie stadiony będą wyposażone w inteligentne rozwiązania technologiczne, w tym wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz blockchaina. Planowane jest również uruchomienie Super Ligi, w której będą brać udział zarówno zawodowi sportowcy, jak i amatorzy. Powstanie również nowy, zintegrowany system płatności; oraz dodatkowe projekty, takie jak: e-sport i zakłady sportowe.

Ronaldinho nie jest jedynym piłkarzem, który chce uczestniczyć w kryptowalutowych projektach. Wiosną 2018 roku legendarny piłkarz Luis Figo zaangażował się w promocję ICO-platformy Football-Stars (wirtualna gra z gatunku zarządzania sportowego). Własną kryptowalutę wydał już także piłkarz hiszpański klubu „Real Madryt” James Rodriguez – za jego tokeny JR10 można kupować bilety na mecze i akcesoria piłkarskie. Piłkarz Michael Owen, który grał w angielskim klubie Liverpool, zrobił to samo – podpisał umowę ze startupem Global Crypto z Singapuru – Start-up wyda swoją własną kryptowalutę OWN.

footballNa portalu CoinMarketCap znajduje się już 1633 cyfrowych walut. Natomiast portal Deadcoins pisze, że w chwili obecnej jest już 833 “martwych” walut cyfrowych, formalnie one nadal istnieją, ale ich wartość nie przekracza jednego centa. Źródło: if24.ru

Zobacz cały artykuł

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x