Ponad 100 inwestorów kupiło ziemię za kryptowalutę w norweskim prywatnym mieście

Ponad 100 osób kupiło ziemię za kryptowalutę w prywatnym mieście Lieberstad w Norwegii. Wśród nich są inwestorzy z Brazylii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i innych krajów. W ciągu najbliższych dwóch lat będą oni mogli przenieść się do Norwegii.

Osiedlenia się w Lieberstad, którego właściciele stawiają hasła takie jak “opodatkowanie – kradzież”, chce więcej ludzi z całego świata. 112 obywateli z 28 krajów kupiło już ziemię w “mieście anarcho-kapitalistycznym” na południu Norwegii, w kolejce czeka jeszcze 500 potencjalnych mieszkańców. Działki sprzedawane są w cenie 9 400 amerykańskich dolarów za tysiąc metrów kwadratowych, płatność jest przyjmowana w 27 różnych kryptowalutach, w tym bitcoinach BTC i bitcashach BCC.

Projekt Lieberstadt uznawany jest za przedsięwzięcie komercyjne, które zapewni ochronę życia, wolności i mienia na określonym terytorium. Jego twórcy, John Holmesland i Sondre Biellas, kupili w tym celu gospodarstwo latem ubiegłego roku i uzyskali koncesję od władz lokalnych i pozwolenie na budowę miasta. Założyciele twierdzą, że prywatne miasto nie jest utopią, ale modelem biznesowym z już opracowanymi podstawowymi elementami. Stworzenie prywatnego miasta zostało zainspirowane podobnym projektem w Atlancie, w amerykańskim stanie Georgia. Źródło: innov.ru

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of