Premier Wietnamu prosi bank centralny o zbadanie kryptowaluty i wdrożenia planu pilotażowego

Premier Pham Minh Chin zwrócił się do Państwowego Banku Wietnamu o zbadanie i pilotaż wdrożenia kryptowaluty opartej na blockchain.

Podkreślono to w dekrecie premiera w sprawie strategii rozwoju do urzędu cyfrowego. Kryptowaluta oparta na blockchain należy do głównych technologii, a Wietnam ma nadzieję na jej rozwój i opanowanie, podobnie jak i sztucznej inteligencji (AI), big data, rozszerzonej rzeczywistość i wirtualnej rzeczywistość (AR / VR), które mają stworzyć dogodne warunki dla budowanie cyfrowego rządu.

W Wietnamie nie było konkretnych definicji kryptowalut i aktywów wirtualnych. Na przestrzeni lat Bank Centralny podkreślał, że kryptowaluty, w tym bitcoin, nie są prawnie uznawane w Wietnamie, a korzystanie z kryptowalut jako środka płatniczego również nie jest uznawane ani chronione prawem w kraju. Bank centralny poprosił instytucje pożyczkowe, aby nie używały kryptowalut jako rodzaju waluty lub środka płatniczego. Do tej pory bank centralny nie wydał żadnych licencji dla żadnej platformy handlu kryptowalutami.

Ministerstwo Finansów powołało grupę do badania aktywów wirtualnych i kryptowalut zgodnie z Decyzją z dnia 24 kwietnia 2020 r. w sprawie zaproponowania polityki i mechanizmów zarządzania. Według Huang Phyuk Nhya, zastępcy dyrektora Instytutu Innowacji na Uniwersytecie Ekonomicznym HCM City, nadszedł czas, aby rząd zbadał i pilotował kryptowalutę. „Cyfrowe pieniądze to nieunikniony trend”.

Obecnie na globalny koszyk walutowy i handel międzynarodowy większy wpływ mają tradycyjne waluty, w tym dolar amerykański, euro i jen. Jednak w wyścigu o rozwój i zastosowanie nowych technologii kraje takie jak Wietnam mają szansę na wzrost i wywarcie nowego wpływu na globalny system finansowy. Pilotażowe wdrożenie pomoże rządowi znaleźć pozytywne i negatywne aspekty, jeśli w ogóle, przy opracowaniu bardziej odpowiedniego mechanizmu zarządzania, powiedział specjalista, dodając, że podczas gdy płatności bezgotówkowe rosną w Wietnamie, uznanie walut cyfrowych przez bank centralny pomoże przyspieszyć ten proces.

Badanie kryptowalut musiało zostać przyspieszone, aby uzyskać przewagę w wyścigu, powiedział zastępca szefa wydziału finansów na Uniwersytecie Le Dy. Przytoczył ankietę, która pokazała, że ​​banki centralne na całym świecie mają trzy różne podejścia do kryptowalut. Pierwsza grupa, która obejmowała 65-68 banków centralnych, pilotowała użycie kryptowalut; druga zaczęła opracowywać pilotażowy plan wdrożenia; a trzecia grupa nadal obserwuje. Wietnam przeszedł z trzeciej grupy do drugiej.

Prezes NextTech Group Nguyon Hoa Binh powiedział, że konieczne jest posiadanie oficjalnej definicji kryptowaluty. Istniały różne definicje, które mogły powodować zamieszanie, w tym waluta wirtualna, waluta cyfrowa, kryptowaluta, pieniądz elektroniczny i pieniądz cyfrowy.

Comments (No)

Leave a Reply

− 2 = 2