Producenci bankomatów integrują Bitcoin

Południowokoreański Hyosung, jeden z największych producentów bankomatów w Azji, który ma swoją siedzibę w Teksasie, oficjalnie zintegrował Bitcoin z jego międzynarodowymi modelami bankomatów.

Znaczenie integracji Bitcoin Hyosung.

Od 2014 r. Hyosung współpracował z wiodącymi dostawcami usług Bitcoin w południowokoreańskim przemyśle kryptowalut, takim jak Coinplug wspierany przez Tima Drapera. Przez ponad trzy lata Hyosung umożliwił użytkownikom bankomatów z Korei Południowej kupowanie i sprzedawanie bitcoinów za pośrednictwem dziesiątek tysięcy bankomatów Hyosung, zlokalizowanych w niemal każdym sklepie spożywczym i stacji metra. Dzięki aplikacji mobilnej Coinplug Hyosung pozwolił użytkownikom z Korei Południowej na łatwe wycofywanie i zdeponowanie gotówki na sprzedaż lub zakup Bitcoin, zwiększając płynność Bitcoin dla ogółu konsumentów w regionie. Jak widać na poniższej fotografii, wysiłki Coinpluga i Hyosunga mające na celu przekształcenie wielu istniejących bankowych bankomatów w Korei Południowej w bankomaty obsługujące bitcoiny doprowadziły do wzrostu popularności bitcoinów w głównym nurcie. W nadchodzących tygodniach Hyosung zamierza wdrożyć pełną integrację Bitcoin w swoich międzynarodowych modelach ATM, które zostaną wysłane do krajów wspierających, takich jak USA i większości krajów europejskich.

Korzyści z bankomatów obsługujących Bitcoin.

Od 2016 roku większość wiodących rynków bitcoinowych i ich władze naciskają na giełdy Bitcoin i platformy transakcyjne, aby egzekwować ścisłe zasady Know Your Customer (KYC) i przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy (AML) w celu zwalczania nielegalnych przypadków użycia bitcoinów i innych kryptowalut, takich jak Ethereum i Litecoin.

W związku z tym proces weryfikacji konta i aktualizacji dziennych lub miesięcznych limitów kont transakcyjnych Bitcoin stał się poważnym wyzwaniem. W przypadku większości giełd użytkownicy muszą spędzić co najmniej kilka tygodni, aby przesłać niezbędne dokumenty, w tym osobistą weryfikację (dowody osobiste lub paszporty), dokumenty bankowe, a nawet przeprowadzić rozmowę twarzą w twarz, aby uzyskać maksymalne miesięczne aktualizacje. W przypadku dużych inwestorów warto przejść przez tak rygorystyczny proces weryfikacji, aby utworzyć konta handlowe. Jednak dla początkujących użytkowników i zwykłych inwestorów, bankomaty Bitcoin są znacznie prostsze w użyciu, aby kupować i sprzedawać niewielkie ilości bitcoinów. Obecnie główne domy maklerskie i giełdy Bitcoin, takie jak Coinbase i Gemini, koncentrują się na wspieraniu inwestorów instytucjonalnych i detalicznych. Cointelegraph poinformował niedawno, że Coinbase uruchomiła Coinbase Custody, platformę depozytową Bitcoin dla inwestorów instytucjonalnych planujących zainwestować w Bitcoin minimum 10 miliardów dolarów. Kilka firm, w tym Coins.ph z Filipin, największy broker w Bitcoin w Azji, z prawie 3 milionami aktywnych użytkowników, pracuje nad zapewnieniem usług dla ogółu konsumentów i drobnych inwestorów Bitcoin. W dłuższej perspektywie integracja Bitcoinów z setkami tysięcy bankowych bankomatów na całym świecie jeszcze bardziej zwiększy popularność Bitcoin. Źródło: https://cointelegraph.com/news/major-atm-manufacturer-integrates-bitcoin-exposure-to-millions-of-users

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x