Reddit wznowi przyjmowanie płatności w kryptowalutach

Platforma Reddit planuje ponownie przyjmować kryptowalutę jako opcję płatności dla uczestników programu bonusowego Reddit “złoto” – tym razem, Bitcoin nie jest jedyną opcją. W wywiadzie udzielonym w czwartek Cheddar dyrektor techniczny Chris Slove powiedział, że wyoskie opłaty transakcyjne Bitcoin oraz problem integracji z Coinbase spowodowały, że Reddit musiał usunąć Bitcoina jako formę płatności w marcu. Jednak ta opcja prawdopodobnie powróci, gdy tylko platforma zakończy aktualizację. Ponadto dyrektor Slove wyjawił, że na stronie będzie więcej opcji płatności w kryptowalutach, a nie tylko Bitcoin.

“Rozważamy inne kryptowaluty. Po części myśleliśmy o tym z powodu wysokich prowizji w sieci Bitcoin. Rozważamy Ethereum i Litecoin, które są również wspierane przez Coinbase. ”

Jak informowaliśmy w marcu tego roku, przedstawiciele Reddit wyjaśnili, że decyzja o wyłączeniu “Coinbase Merchant Tool” i zastąpienie go nowym produktem “Coinbase Commerce” było jednym z powodów, dla których strona przestała akceptować płatności w Bitcoin. Według administratora platformy, niektórzy użytkownicy często otrzymywali błędy podczas dokonywania płatności.

W lutym platforma Coinbase uruchomiła usługę na otrzymywanie płatności w kryptowalutach “Coinbase Commerce”. Dzięki tej nowej opcji, sprzedawcy online mogą akceptować płatności w Bitcoins (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ethereum (ETH) oraz Litecoin (LTC). Wszystkie kryptowaluty trafiają bezpośrednio do portfela sprzedającego, który on kontroluje. Źródło: bits.media

Comments (No)

Leave a Reply

9 + 1 =