Rekordowa liczba Bitcoinów została wycofana z giełd kryptowalutowych

Kurs bitcoina (BTC) w tym tygodniu po raz pierwszy od połowy czerwca przekroczył 40,000 USD. Krypto moneta nie ma jednak wystarczającego wsparcia, aby utrzymać pozycje, dlatego cena monety ponownie cofnęła się do 39,800 USD.

Jednocześnie wskaźniki techniczne sygnalizują rychłą i radykalną zmianę trendu. CryptoQuant i ByBt zwróciły uwagę na taktykę akumulacyjną inwestorów. Według nich, w tym tygodniu rynek doświadczył największego odpływu bitcoinów z giełd w 2021 roku.

W środku tygodnia, w ciągu zaledwie 24 godzin, z platform kryptowalutowych zostało wypłacone łącznie 57,000 Bitcoinów. Zwykle, po masowym wycofaniu waluty cyfrowej z rynku, rynek powraca do zielonej strefy, ponieważ podaż aktywów gwałtownie spada.

Zespół Stack Funds również jest optymistyczny. W jego raporcie inwestorzy instytucjonalni ponownie wkraczają w sferę kryptowalut.

Otwarte zainteresowanie kontraktami futures na Bitcoin stopniowo wzrasta. Podobną tendencję zaobserwowano w IV kwartale ubiegłego roku. Przypomnijmy, że zimą 2021 r. rozpoczął się historyczny wzrost BTC, w szczytowym momencie kryptowalutą handlowano na poziomie około 64,500 USD.

Strateg Bloomberg, Mike McGlone, powiedział pod koniec zeszłego tygodnia, że ​​Bitcoin jest gotowy na przełom. Co więcej, prawdopodobieństwo osiągnięcia 60,000 USD jest teraz znacznie większe niż ryzyko cofnięcia się do 20,000 USD.

Comments (No)

Leave a Reply

29 − = 21