Revolut stał się najdroższą firmą Fintech w Wielkiej Brytanii

Revolut, który został założony przez Rosjanina Nikolaia Storonskiego, przyciągnął inwestycje w wysokości 800 milionów dolarów. Runda inwestycyjna była prowadzona przez japońską firmę holdingową Softbank i American Investment Tiger Global Management. W rezultacie wycena firmy wyniosła 33 mld USD, a w ubiegłym roku liczba ta była na poziomie 5,5 mld.

Po rundzie inwestycyjnej, która miała miejsce w ten czwartek, Revolut stał się drugą co do wielkości Fintech firmą w Europie, poprzedza go tylko szwedzka Klarna (oszacowanie wynosi 45,6 mld USD) – informuje amerykański kanał telewizyjny CNBC.

Revolut wykorzysta otrzymane fundusze do rozwoju produktów, marketingu i ekspansji międzynarodowej – mówi dyrektor finansowy Revoluta Mikko Salovaar. Obecnie firma koncentruje się na przyspieszeniu wzrostu w USA i Indiach

Zarząd Fintech jest skupiony na nowych usługach, w tym operacje z kryptowalutami, handlu akcjami i otwarciem rachunków bieżących dla przedsiębiorstw. Wszystko to pomoże firmie stać się opłacalną w dłuższej perspektywie – Nikolai Storonsky jest cytowany przez CNBC.

Comments (No)

Leave a Reply

29 − 22 =