Revolut wyda metaliczną kartę z cashbackiem w kryptowalutach

Firma Revolut, założona przez imigrantów z Rosji, planuje wydać kartę, która zwraca odsetki od zakupów w kryptowalutach – o tym poinformował CEO firmy Nikolaj Storonskij.

To jest karta premium, podkreśla przedsiębiorca. “W ciągu najbliższych trzech miesięcy wprowadzimy na rynek karty Platinum – są to metaliczne karty, które pozwolą użytkownikom otrzymać zwrot (cashback) 1% w kryptowalutach”.

Usługa Platinum Card będzie kosztować klienta 6,99 dolarów miesięcznie, jak również utrzymanie Karty Premium. Właściciele karty “platynowej” otrzymają takie same przywileje jak właściciele kart premium, a jedyną różnicą będzie zwrot odsetek z zakupów w walutach cyfrowych.

Serwis rozpoczął współpracę z kryptowalutami w 2017 roku. Startup zaoferował klientom możliwość przechowywania, wydawania i wymiany bitcoinów, Ethereum i Litecoin na waluty fiat. Storovsky twierdzi, że po tym firma zanotowała gwałtowny wzrost liczby klientów aktywnie korzystających z nowej funkcji, ale spadek ceny bitcoina spowolnił go.

W planach Revolut – uruchomienie kart “bliźniąt”. Nowa usługa pozwoli rodzicom wydać kartę dla dzieci, ustalając limity: na przykład dziecko nie będzie mogło wypłacić gotówki z bankomatu lub kupić drinka. W takim przypadku rodzice będą wiedzieć o wszystkich transakcjach na karcie.

Revolut został założony w 2015 roku przez absolwenta MIPT Nikolaja Storonskjego i byłego specjalistę w zakresie rozwoju Deutsche Bank AG Vlada Jacenko. Siedziba firmy znajduje się w Londynie. Od samego początku projekt przyciągnął 340 milionów dolarów. Źródło: incrussia.ru

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x