Riot Blockchain planuje zostać największą publiczną firmą wydobywczą

Przedstawiviele firmy Riot Blockchain (dawna firma biotechnologiczna Bioptix), powiedzieli, że ​​pod koniec marca 3500 “koparek” ASIC Bitmain S9 pracowało w centrum danych Oklahomy. Firma planuje, że do końca maja ich liczba wzrośnie do 8000 sztuk.

Firma zwraca uwagę, że po wprowadzeniu centrum danych na pełną moc obliczeniową przekroczy ona 110 PH i tym samy będzie to największa spółka publiczna w branży wydobywczej kryptowalut.

W marcu firma wyprodukowała około 69 BTC i 44 BCH za około 670 000 USD. W Riot Blockchain zauważyli, że wszystkie wyodrębnione BCH “na bieżąco” są przekształcane w bitcoiny.

Firma, która radykalnie zmieniła obszar działalności pod koniec zeszłego roku, nadal rozwija swoją działalność w obszarze kryptowaluty. Riot Blockchain posiada 12,9% udziałów w kanadyjskiej giełdzie kryptowalutowej Coinsquare, której wartość została niedawno wyceniona na 335 milionów USD. Coinsquare planuje przeprowadzić listę swoich akcji na giełdzie w Toronto.

W marcu Riot Blockchain ogłosił plany otwarcia własnej giełdy kryptowalut w USA. W tym celu firma z Kalifornii przejęła Logical Brokerage Corp, maklera kontraktów futures z Miami, zarejestrowanego w Commodity Futures Trading Commission (CFTC) oraz członka branżowej grupy handlowej w National Futures Association (NFA).

Wcześniej informowano, że Riot Blockchain otrzymał wezwanie z SEC. Regulator na koniec ubiegłego roku powiedział, że będzie uważnie monitorować firmy, które zmieniły nazwy na fali popularności kryptowalut i blockchain. Źródło: anycoin.news

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of