Robinhood uruchomi portfel kryptowalut beta w styczniu 2022 r.

Platforma handlowa Robinhood ogłosiła rychłe uruchomienie wersji beta własnego portfela kryptowalut – użytkownicy będą mogli rozpocząć testy już w styczniu 2022 roku.

Artykuł na blogu firmy informuje, że dziesiątki tysięcy użytkowników znajduje się teraz na „liście oczekujących” na przetestowanie portfela kryptowalutowego. Już w połowie przyszłego miesiąca będą mieli dostęp do wersji beta aplikacji. W sumie nowej funkcji oczekuje około 1,6 mln użytkowników.

Według Robinhood COO Christine Brown bezpieczeństwo będzie priorytetem podczas testowania funkcji portfela kryptowalut. Ponadto aplikacja będzie edukować użytkowników i dostarczać pełnych informacji o sieci i opłatach transakcyjnych.

„Wielu twierdzi, że rok 2021 był rokiem powszechnej adopcji kryptowalut. Ale w rzeczywistości większość zwykłych ludzi dopiero zaczyna czuć się komfortowo w tej przestrzeni, interesuje ich blockchain. Wraz z uruchomieniem własnego portfela mamy nadzieję odegrać znaczącą rolę w przyciągnięciu dużej liczby nowych inwestorów do branży kryptowalut” – czytamy w artykule.

Przypomnijmy, że rozwój portfela kryptowalutowego przez Robinhood stał się znany we wrześniu tego roku. Pierwsza transakcja z wykorzystaniem wersji alfa aplikacji została wykonana 22 listopada. Co ciekawe, do transakcji testowej wykorzystano „monetę mem” DOGE.

Comments (No)

Leave a Reply

62 − = 58