Sberbank i singapurska spółka Trafigura zawarły pierwszą umowę na dostawy ropy z użyciem technologii Blockchain

Sberbank i singapurska firma Trafigura przeprowadziły próbną umowę na dostawę ropy z Zachodniej Syberii z użyciem technologii blockchain.

„Sberbank kupił od Trafigury wierzytelności dużego tureckiego nabywcy. W ramach transakcji Sberbank i Trafigura uzgodniły warunki finansowania i rozliczyły się ze statusem online”, informuje Sberbank. Blockchain przechowuje dane dotyczące wartości i czasu trwania transakcji, zakresu dostawy i innych szczegółów.

„W rezultacie proces ten ulega skróceniu z jednego dnia do godziny. Uważam, że takie transakcje z wykorzystaniem technologii blockchain są idealnym rozwiązaniem dla biznesu, który dokonuje transakcji z dużą liczbą uczestników” – powiedział Alexander Vedyakhin, pierwszy wiceprezes zarządu Sberbank.

Sberbank rozważa rozszerzenie listy partnerów w zakresie korzystania z blockchain.

technology

Wcześniej Sberbank wraz z firmą maklerską Region i Krajowym Depozytem Rozliczeniowym (NSD) przeprowadził pozagiełdową transakcję repo przy użyciu technologii blockchain. Sberbank przeprowadził również transakcję repozytorium bez recepty na blockchain z Interros.

Comments (No)

Leave a Reply

+ 22 = 27