Shinhan Bank w Korei Południowej buduje usługę powierniczą dla wirtualnych pieniędzy

Jeśli istnieje jeden intrygujący trend w sektorze finansowym, to w jaki sposób banki przygotowują się do obsługi usług waluty cyfrowej i kryptowalut. Shinhan Bank w Korei Południowej pracuje nad usługą wpłat za wirtualne pieniądze. Jest to dość interesująca sytuacja, biorąc pod uwagę, że bank otrzymał kontrakt na świadczenie usług powierniczych związanych z wirtualnymi walutami.

SHINHAN BANK POSIADA PROJEKT PET

W pewnym sensie to tylko kwestia czasu, zanim banki i inne instytucje finansowe zaczną korzystać z wirtualnej waluty. Chociaż większość instytucji nadal otwarcie przeciwstawia się Bitcoinowi, widzimy już pewne interesujące zmiany. Jednym z najlepszych przykładów jest JPMorgan, który może wkrótce zaoferować swoim klientom produkty przyszłościowe Bitcoin. Decyzja ta przypada niecałe dwa miesiące po tym, jak jej dyrektor generalny o nazwie Bitcoin stał się oszustem. Interesujące jest to, jak świat działa obecnie. W tym celu obserwujemy, że Shinhan Bank w Korei Południowej pracuje nad “usługą deponowania wirtualnych pieniędzy”. Nadal nie jest jasne, czym dokładnie będzie ten produkt i czy będą obsługiwane kryptowaluty. Jest oczywiste, że bank chce zdobyć kawałek ciasta, jeśli chodzi o wspieranie nowych form pieniędzy, takich jak Bitcoin i czołowe altówki. Korea Południowa jest bardzo otwartym krajem, jeśli chodzi o kryptowalutę, a kraj stał się centralnym ośrodkiem handlu kryptowalutami w ostatnich miesiącach. Dokładniej, Shinhan Bank otrzymał kontrakt, który pozwoli mu zbudować swoją usługę powierniczą. Celem jest umożliwienie klientom banku deponowania wirtualnych pieniędzy i utrzymywania bezpieczeństwa oraz technologii na poziomie bankowym. Wypełnienie luki między tradycyjnym finansowaniem a kryptowalutą jest opcją, którą więcej banków powinno zacząć eksplorować. Przeciwstawianie się bitcoinowi i innym kryptowalutom nie ma żadnego sensu i nie ma takiej potrzeby – zwłaszcza, gdy istnieje wystarczający popyt konsumencki, by zagwarantować tego typu usługi hybrydowe.

Interesujące będzie to, jak rozwija się ten ekosystem, gdy banki próbują wejść w akcję. Każda usługa przechowywania, oferowana przez bank najprawdopodobniej będzie działać podobnie do wymiany. Właściciele Bitcoinów nie będą mieć pełnej kontroli nad swoimi pieniędzmi, ponieważ będą potrzebować zezwolenia banku na przenoszenie funduszy. To nie jest sytuacja, której się oczekuje. Kryptowaluty mają na celu umożliwienie konsumentom odzyskania pełnej kontroli finansowej w pierwszej kolejności. Takie usługi podważają tę zasadę.

Jednocześnie należy przyznać, że początkujący użytkownicy kryptowalut są często narażeni na ryzyko ujawnienia kluczy prywatnych swoich portfeli. W branży Bitcoin zawsze będzie istniał rynek usług powierniczych, chociaż ludzie powinni odrabiać zadania domowe i odpowiednio przechowywać cyfrowe zasoby. Kupowanie portfela sprzętu do przechowywania swoich sald Bitcoin lub altcoin zawsze będzie działało najlepiej i nie jest wymagane zaufanie do stron trzecich, takich jak bank.

Na razie Shinhan Bank jest w trakcie budowania “serwera testowego” zdolnego do przechowywania wirtualnych pieniędzy. Będą także tworzone aplikacje mobilne w połączeniu z tą nową usługą, a użytkownicy otrzymają dostęp do pulpitu nawigacyjnego zawierającego statystyki i raporty. Oddanie klucza prywatnego w ręce banku – bez względu na to, jak profesjonalne i legalne może się wydawać – nie jest rozwiązaniem dla użytkowników kryptowalut. W rzeczywistości robi trzy kroki w tył. Mimo to interesujące będzie obserwowanie, jak ta usługa ewoluuje z czasem. Źródło: https://themerkle.com/south-koreas-shinhan-bank-is-building-a-custodial-service-for-virtual-money/

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of