Strona o Bitcoinie w Wikipedii stała się dziewiątą w popularnością

Użytkownicy, którzy często odwiedzają internetową encyklopedię Wikipedia, odwiedzają również stronę z informacjami o Bitcoinie. Według statystyk strona wiki o Bitcoinie została dziewiątym najpopularniejszym artykułem w Wikipedii w ciągu ostatniego roku.

W ubiegłym roku wiele osób zainteresowało się kryptowalutami, a zapytania o Bitcoin stały się jednym z najpopularniejszych według Google Trends. Ponadto informacje o Bitcoin często były wyszukiwane w Wikipedii. Niedawno witryna opublikowała raport zawierający dane na temat 50 najlepszych artykułów z ubiegłego roku.

Według Wikipedii artykuł o Bitcoinach był dziewiątym najpopularniejszym artykułem w encyklopedii zeszłego roku, zaraz po materiałach o Stanach Zjednoczonych. Artykuł o Bitkoinie znajduje się w pierwszej dziesiątce wraz z informacją o Donaldzie Trumpie, Queen Elizabeth II i o serialu “The Game of Thrones”.

W zeszłym roku artykuł o Bitcoinie otrzymał ponad 15 milionów wyświetleń – szczyt odwiedzin nastąpił 8 grudnia 2017 r. Wśród 5000 najpopularniejszych artykułów w ubiegłym tygodniu Bitcoin zajmował 354 miejsce. Artykuł o powietrzu w podobnych statystykach zajmuje 3 710 miejsce, w kryptowalutach – 1 273, o Blockchain – 312 miejsca.

W grudniu zeszłego roku strona o Bitcoinie w Wikipedii przez dwa dni znalazła się na pierwszych 3 popularnych stronach. Taki wzrost zainteresowania był następnie związany z uruchomieniem handlu “Futures Bitcoin”, który rozpoczął się w tym czasie. Źródło: bits.media

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x