Technologia IOTA posłuży do stworzenia “inteligentnych miast” w Europie

20 przedsiębiorstw, trzy niekomercyjne organizacje i dwie uczelnie biorą udział w programie na rzecz poprawy środowiska miejskiego. Według przedstawicieli start-upu projekt ten wzmocni więzi firmy i jej pozycję na rynku.

Komisja Europejska będzie wspierać projekt pilotażowy na rozwój „inteligentnych miast” Horizon 2020 z udziałem firm IOTA i +CityxChange. Przedstawiciele dziewiątej w kapitalizacji kryptowalut opisali szczegóły programu na oficjalnym blogu.

W siedmiu europejskich regionach – Trondheim, Limerick, Alba Iulia, Pisek, Sestao, Smolyan i Võru od 1 stycznia 2019 roku zacznie się integracja technologii cyfrowych w celu poprawy systemów oszczędzania energii. Jednocześnie firm +CityxChange z wykorzysta technologię Iota w celu utworzenia powiązań między różnymi jednostkami miejskimi, program będzie kontynuowany w ciągu najbliższych pięciu lat.

„Udział w projekcie IOTA wzmocni nasze relacje i pozycję na rynku” – powiedział współzałożyciel Fundacji IOTA David Sonstebe.

logoUnia Europejska przeznaczyła 20 milionów euro na ten program. Przedsięwzięcie Obejmuje 20 różnych firm, trzy organizacje non-profit i dwa uniwersytety. Źródło: rbc.ru

Zobacz cały artykuł

Comments (No)

Leave a Reply

39 − 32 =