Token anime NFT Astro Boy został sprzedany za 490 000

Tokeny NFT (niewymienne tokeny) są ostatnio bardzo popularne. Reprezentują zdjęcie lub animację autora, która znajduje się na platformie blockchain. Obiekt NFT jest tworzony w jednej kopii i nie można go wymieniać, w przeciwieństwie do Bitcoina czy Ethereum.

Obrazy anime NFT są bardzo popularne w Japonii, a nawet niewielki dzieła sztuki NFT sprzedają się za miliony dolarów. Na przykład zdjęcie oparte na fabule Astro Boy zostało niedawno sprzedane na aukcji za 56 milionów jenów (487 528 USD). Token przedstawia głównego bohatera anime w formie czarno-białej mozaiki, a także 840 małych kolorowych rysunków z wydarzeniami z Astro Boya. Wszystko to stworzył słynny ilustrator Osamu Tezuka.

Inne słynne tokeny NFT to pierwszy tweet Jacka Dorseya z autografem, który sprzedał się za 2,9 miliona dolarów, oraz token Beeple amerykańskiego artysty Mike’a Winkelmanna, który kosztował kupującego aż 69 milionów dolarów. Pojawiła się również informacja, że kilka firm blockchain skontaktowało się z celebrytami, aby stworzyć własne NFT, które przyniosą obu stronom obopólne korzyści.

Comments (No)

Leave a Reply

36 + = 42