Visa ułatwi płatności kryptowalutami w każdym sklepie

Międzynarodowy system płatniczy Visa ogłosił rozszerzenie partnerstwa z firmami kryptowalutowymi, którego celem jest umożliwienie posiadaczom bitcoinów i innych altocoinów „cyfrowych pieniędzy” płacenia nimi wszędzie, nie tylko tam, gdzie kryptowaluta jest akceptowana. Liczba partnerów, jak pisze Business Insider w odniesieniu do przedstawiciela Visa, przekroczy 50, w tym platformy kryptograficzne FTX i Coinbase.

Wprowadzone wcześniej przez Visa rozwiązanie do płatności kryptowalutami umożliwia klientom płacenie za zakup kryptowalutą, po uprzednim przewalutowaniu środków na walutę fiducjarną. Można to zrobić u dowolnego z 70 milionów sprzedawców na całym świecie, którzy akceptują Visa. Dla sprzedawcy taka transakcja nie różni się od zwykłej i nie wymaga żadnych dodatkowych czynności.

W przypadku niektórych kryptowalut klienci nowego programu Visa mogą otrzymać cashback w pieniądzu cyfrowym zamiast zwykłych. Szef działu kryptowalut systemu płatności, Cuy Sheffield, powiedział, że w pierwszej połowie 2021 r. wydatki na karty Visa powiązane z portfelami kryptograficznymi przekroczyły 1 miliard dolarów.

Jak zauważył CNBC, główny konkurent Visa, Mastercard, zamierza uruchomić program kryptowalut latem tego roku. Jednak ​​do tej pory firma ma tylko jednego partnera, giełde Gemini.

Comments (No)

Leave a Reply

+ 72 = 78