W Czelabińsku wydano kryptowaluty na zakup sadzonek

Dobroczynny fundusz ekologiczny w Czelabińsku „Moja planeta” uruchamia portal internetowych do sprzedaży kryptowaluty Ekokoin, walutę można będzie wykorzystać do zakupu sadzonek drzew. Witalij Bezrukow, szef fundacji, opowiedział o tym lokalnemu portalowi URA.ru. Według niego cena jednego Ekokoina w Czelabińsku wyniesie 1500 rubli, co odpowiada średniemu kosztowi sadzonki.

“Wysokość sadzonki wynosi około półtora metra. Na przykład ktoś chcę kupić drzewko Jarzębiny, podaje adres – my przybywamy na miejsce i sadzimy sadzonkę jarzębiny. Projekt nie jest komercyjny, ponieważ ponosimy wszystkie koszty dostawy i robocizny – wyjaśnił Witalij Bezrukow.

Umowa na dostawę sadzonek w zamian za wirtualną walutę spoczywa na stowarzyszeniu naukowo-produkcyjnym „Ogrody Rosji”, regionalnej korporacji spożywczej i firmie „Ruslada”.

Fundacja dba również o wszystkie zezwolenia na sadzenie i pielęgnację drzew. Każda sadzonka zostanie zatwierdzona przez firmy zarządzające, administracje miejskie lub okręgowe.

Oczekuje się, że portal internetowy do sprzedaży czelabińskich Ekokoinów zacznie przynosić zysk już latem. Źródło: forklog.com

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x