W Dubaju nowa restauracja działa zgodnie z prawami metawersu

Pierwsza restauracja z elementami wirtualnej rzeczywistości i metaverse MetaTerrace została otwarta w Dubaju – instytucja będzie podążać za jednym z najnowszych trendów współczesności.

Restauracja, zlokalizowana w dzielnicy finansowej DIFC, ma zgromadzić fanów nocnego życia i przedstawicieli społeczności blockchain. Wszyscy goście będą mogli dowiedzieć się, jak będzie wyglądać cyfrowa przyszłość.

Okulary VR pozwolą więc ludziom odwiedzać alternatywne światy, spotykać ludzi o podobnych poglądach, uczestniczyć w dyskusjach o NFT i kryptowalutach – z widokiem na wieżowiec Burdż Chalifa.

Niedawna transformacja Facebooka w META wywołała dyskusje na temat metawersu i miejsca w nim NFT i kryptowalut. Według restauratorów NFT i Metaverse to tylko wierzchołek góry lodowej: ludzkość jeszcze nie zdaje sobie sprawy, jaki wpływ będą miały one na przyszłość ludzkości.

Jak wiecie, Dubai World Trade Center (DWTC) stanie się pierwszą strefą kryptowalut w Dubaju oraz regulatorem kryptowalut i innych wirtualnych aktywów.

Tym samym DWTC będzie regulować działalność firm związanych z wirtualnymi i szyfrowanymi aktywami, produktami, giełdami cyfrowymi i operatorami w emiracie. Innowacje wpisują się w rządową wizję tworzenia nowych sektorów gospodarki.

DWTC zostanie przekształcona w zintegrowaną strefę – regulatora wirtualnych i zaszyfrowanych zasobów, będzie współpracować z sektorem prywatnym i odpowiednimi agencjami rządowymi w celu stworzenia ram prawnych i systemu nadzoru nad zasobami cyfrowymi.

Ponadto opracowane zostaną przepisy dotyczące zwalczania prania pieniędzy i śledzenia transakcji transgranicznych, aby zapewnić przejrzystość i bezpieczeństwo przedsiębiorstwom i inwestorom. Aktywa cyfrowe, takie jak kryptowaluty, tokeny niezamienne (NFT) itp. będą obsługiwane przez ujednolicone ramy prawne i system regulacji.

Comments (No)

Leave a Reply

62 − = 54