Wenezuela zaproponowała Indiom 30% zniżki płacąc za ropę w El Pelto

Wenezuela proponuje zniżkę w wysokości 30 procent na zakup ropy naftowej przez Indie, jeśli kraj zgodzi się zapłacić za nią w wenezuelskiej kryptowalucie El Petro – pisze Business Standard.

Według wielu źródeł, w ciągu ostatniego miesiąca z wizytą do Indii przybyli przedstawiciele wenezuelskiego działu Blockchain. Podpisali oni umowę intencyjną z lokalną giełdą kryptowalutową Coinsecure. Umowa dotyczyła wprowadzenia na giełdę kryptowaluty El Petro. Zakłada się, że wenezuelska kryptowaluta będzie sprzedawane w parach z Bitcoin (Bitcoin) oraz rupią indyjską.

CEO Coinsecure Mohit Kalra powiedział, że wenezuelscy urzędnicy podróżują po różnych krajów i prowadzą spotkania biznesowa związane z El Petro. Według Kalra, Rząd indyjski otrzymał propozycję zniżki 30% na ropę naftową płacąc w walucie El Petro.

W miesiącu lutym (2018 rok) w Wenezueli powstała pierwsza na świecie państwowa kryptowaluta. Wzbudziło to wątpliwości wśród wielu osób, a prezydent Nicolas Maduro chwalił się już wtedy inwestycjami na kwotę 5 mld dolarów (bez okazania jakich kolwiek dowodów), w tym momencie nie było także wiadomo na jakim Blockchainie będie oparta wenezuelska kryptowaluta.

W niedługim czasie od momentu pojawienia się nowej kryptowaluty prezydent USA, Donald Trump wydał dekret zabraniający obywatelom USA kupna i używania El Petro. Źródło: business-standard.com

Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x