Western Union wprowadzi obsługę kryptowalut

Największy amerykański system płatności Western Union wprowadzi obsługę kryptowalut. Firma otrzymała patent na korzystanie z bezpiecznego systemu zarządzania transakcjami, który można również zastosować do zasobów cyfrowych.

System oferowany przez Western Union potwierdza transakcje poprzez weryfikację biometryczną, która wyraża się w skanowaniu odcisków palców, siatkówki oka lub głosu klienta. Technologia została opracowana dla sieci elektronicznych, ale w patencie tym można zauważyć, że w wielu przypadkach może być również stosowana do sieci bitcoinowych i innych kryptowalut. Faktem jest, że sieć transferów elektronicznych może być skonfigurowana do operacji z różnymi typami walut, w tym kryptowalutami, a także innymi usługami wymiany między urządzeniami elektronicznymi użytkowników i systemami płatności w różnych krajach świata.

green buildingAnalitycy zauważają, że opis systemu w ogóle nie wspomina o kryptowalucie Ripple, chociaż uważa się, że właśnie ta kryptowalut została stworzona tylko dla systemów transferu pieniędzy takich jak Western Union. Niemniej jednak Western Union wykazuje pewne zainteresowanie w Ripple. Wcześniej ogłoszono partnerstwo z Ripple na testową integrację kryptowaluty w transakcjach giganta płatniczego. Firma zajmuje się także wdrażaniem technologii blockchain w zakresie transferów pieniężnych za pomocą Coinbase. Źródło: inoov.ru

Zobacz cały artykuł

Comments (No)

Leave a Reply

33 + = 34