Wiodący duński bank będzie wspierać kryptowalutę i zobowiązuje się do ponownego rozważenia stosunku do niej

Główny bank w Danii zwraca uwagę na obecne niedociągnięcia rynku kryptowalut, ale generalnie bardzo docenia krypto i jest gotów w przyszłości zmienić swoją pozycję na bardziej lojalną.

Danske Bank wyjaśnił swoje stanowisko w sprawie kryptowalut. Bank przyznaje, że z jakiegoś powodu trudno jest wejść na rynek. Jednak wiodąca duńska sieć wysoko ocenia cyfrową walutę i technologie blockchain, obiecując przemyśleć swoje stanowisko.

Pozycja banku w tej chwili jest następująca: kryptowaluty to zaawansowane rozwiązanie w zakresie usług finansowych, a nowy rynek przyciąga dużą liczbę użytkowników, w tym klientów DB. Technologia blockchain leżąca u podstaw wirtualnych monet również ma ogromny potencjał.

W tej chwili firma nie może otworzyć własnych usług do obrotu aktywami cyfrowymi i ich instrumentami pochodnymi, a także nie zaleca inwestowania w nie z kilku powodów: zmienność, słaba regulacja, możliwości prania pieniędzy, energochłonność.

Rynek kryptowalut stopniowo się umacnia, a jego regulacja staje się coraz bardziej przejrzysta, co pozwoli bankowi ponownie przemyśleć swoją pozycję w przyszłości. Danske Bank zauważa również: firma nie zablokuje kart klientów, którzy wykonują operacje z kryptowalutą. Firma będzie traktować transakcje kartą kredytową związane z kryptowalutą tak samo jak transakcje innymi aktywami – wystarczy przestrzegać ustalonych zasad.

Comments (No)

Leave a Reply

92 − 86 =